نظریه بازی و برنامه‌ریزی دوسطحی برای تصمیم‌گیری در فضای رقابتی و مشارکتی

Game Theory and Bi-Level Programming for Decision-Making under Competition

معرفی دوره

عنوان:

نظریه بازی‌‌‌ها و برنامه‌ریزی دوسطحی برای تصمیم‌گیری در فضای رقابتی و مشارکتی (همراه با کدنویسی در نر‌افزارهای MATLAB و GAMS)

Game Theory and Bi-Level Programming for Decision-Making under Competition

چکیده:

در اینجا چکیده می‌آید.

وضعیت:

فعال برای درخواست

مکان:

حضوری/آنلاین

مناسب برای:

رشته‌های مهندسی، علوم پایه و مدیریت ( از جمله ریاضیات، صنایع، کامپیوتر، برق/سیستم، عمران، مکانیک، انرژی، حمل‌‌ونقل، اقتصاد و... ) و به طور کلی، هر زمینه آکادمیک و یا صنعتی/سازمانی مرتبط با مباحث برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، بهینه‌سازی و تحلیل.

توضیحات
اشتراک‌گذاری:
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

برای کسب اطلاعلات بیشتر از محتوای این دوره آموزشی، می‌توانید مستقیما از طریق ID تلگرام زیر با مدرس دوره در ارتباط باشید:

سرفصل‌ها

 • مفاهیم اساسی و اصول نظریه بازی (Game Theory Concepts & Principals)
 • مفاهیم اساسی رقابت و تعادل‌های نش و استکلبرگ (Competition & Nash-Stackelberg Equilibrium)
 • انواع بازی‌ها و رقابت‌ها، و رقابت‌های مشارکتی (Classification of Games & Competition)
 • ماتریس پی‌‌آمد، و روش‌های Minimax و مشتق‌گیری برای تعادل نش
 • برنامه‌ریزی دوسطحی برای بازی‌های پویا استلکبرگ (Bi-Level Programming)
 • رویکردهای کلاسیک شمارشی، KKT برای BLP و نقاط قوت و ضعف آنها
 • انواع رویکردهای مدرن و کارا برای حل مدل‌های برنامه‌ریزی دوسطحی (BLP Efficient Solver)

سوالات متداول

بله، برحسب اعتماد گروه آپتیم‌یار به تمام فراگیران عزیز، با نظر مدرس دوره، ویدئو بازپخش هر بخش، یک سال در داشبورد شخصی هر فراگیر در سایت آپتیم‌یار قرار می‌گیرد. لازم به توضیح است که بعد از این مدت، در صورت صلاحدید مدرس دوره، امکان بارگذاری مجدد محتوا وجود دارد.

ویدئو هر جلسه در داشبورد شخصی شما قرار دارد و به صورتی برنامه‌ریزی شده است که فقط روی یک سیستم و با کد شخصی شما قابل پخش باشد. برای حفظ حقوق مدرسین گروه تخصصی آپتیم‌یار، لطفا از اشتراک‌گذاری خودداری نمایید.

گرچه سیاست اصلی ما این است که ویدیو فقط در داشبورد شخصی افراد شرکت‌کننده در دوره قرار گیرد، ولی برای این مورد می‌توانید با شماره تماس 09120044190 (به صورت پیامک/تلگرام) در ارتباط باشید.

لطفا به احترام حقوق مدرس و همچنین سایر شرکت کنندگان، فقط فرد ثبت‌نام ‌کننده حضور داشته باشد.

بله، در انتهای دوره (و یا تماشای ویدیو دوره توسط فراگیر)، در بخش گواهی‌ها درخواست داده می‌شود و بعد از تایید مدرس، گواهی اصلی آپتیم‌یار صادر می‌شود.

بله؛ به طور کامل.

بله؛ افراد شرکت‌کننده در هر دوره به گروه مرتبط با آن دوره اضافه می‌شوند و علاوه بر تعامل و هم‌فکری با یکدیگر طی و بعد از دوره، مدرس دوره هم در حد توان و وجود زمان، با آنها هم‌فکری دارد.

این مورد در اختیار مدرس دوره است. در صورت تمایل مدرس، کدها در داشبورد فراگیر قرار می‌گیرد و می‌تواند فقط و فقط به صورت شخصی استفاده نماید.

برای ثبت‌نام‌‌های زودهنگام معمولا تخفیف لحاظ می‌شود.

برای پاسخ به این مورد باید با مدرس دوره در ارتباط باشید.

 

مدرس دوره

دکتر علی پاپی
Ali Papi

 • مقطع/مدرک تحصیلی: دانشجوی دکتری مهندسی صنایع و سیستم [بهینه‌سازی و تحقیق در عملیات]
 • تخصص شاخص: بهینه‌سازی و تحقیق در عملیات، یادگیری ماشین و علم تحلیل داده، تکنیک‌های تجزیه و روش‌های حل دقیق، بهینه‌سازی استوار داده‌محور، هوش محاسباتی و الگوریتم‌های فراابتکاری، نظریه بازی، بهینه‌سازی چندهدفه و تصمیم‌گیری چندمعیاره

  Optimization & Operations Research, Machine Learning & Data Analytics, Computational Intelligence & Metaheuristics, Decomposition Techniques & Exact Methods, Data-Driven Robust Optimization, Game Theory, Multi Criteria Decision Making

 • علاقه‌مندی‌: بکارگیری مدل‌های بهینه‌سازی استوار داده‌محور و رویکردهای حل هوشمند و دقیق برای حل مسائل مختلف صنعتی/سازمانی
 • زبان/نرم‌افزار شاخص‌: GAMS, IBM CPLEX, MATALB, Python, C++, MiniZinc, Vensim

ثبت‌نام
برای شرکت در این دوره و دسترسی به محتوا از راه‌های ارتباطی زیر اقدام نمایید:
ارتباط مستقیم با مدرس دوره:
درخواست مشاوره و ثبت‌نام در این دوره:

دیدگاه و سوالات

(برای تسریع در فرایند بررسی و پاسخ به سوال شما، پیشنهاد می‌شود در سایت عضویت داشته باشید.)
6 دیدگاه/سوال
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه‌ها
مهسا صبافر

ببخشید چرا این بار میخوان در GAMS و MATLAB بزارن؟ دوره قبلی رو که کامل پایومو یا Python گذاشته بودن دوستم خیلی تعریف میکرد؟ بعد خو میدونم حضوری برگزار کردن اون رو ولی واقعا چی میشد ویدیو رو هم ضبط میکردید ما هم استفاده کنیم؟

محمدعلی نخعی زاده

من پایان نامه ارشدم و تعریف درست پروپوزال دکتری رو واقعا مدیون گذروندن این دوره با دکتر پاپی هستم. هرچند کمی هزینه کلاس خصوص برام زیاد بود. ولی حق و انصاف رو بخوام بگم نکات و آموزشی بهم دادن که تا ابد هیچکس توی ایران به من نمیگفتم. سلامتی و طول عمر بلند بده و داماد شی ایشالله پسر جوان و خوش قلب و کمی عصبی و دوست داشتنی. همیشه ذکر خیرتون پیش خانوادم هست و هیچ وقت لطفتون و اون همه کمک رو فراموش نمیکنم بخصوص اون شب که تا صبح برای من بیدار بودی که من رو آروم کنی برای امتحان رو خودم میدونم کم پیش میاد در دنیا کسی که این کار رو کنه

پیام

من پست های Bilvel Programming دکتر پاپی رو توی گروه و کانالشون میبینم. اصلا واضحه توی گیم استکلبرگ و برنامه ریزی دو سطحی خیلی مسلط هستن و ممنونم ازتون

شبنم صیفی

تو رو خدا این رو آنلاین عمومی بزارید بخدا نیاز دارم

آصف

من اين دوره رو سال قبل با دکتر پاپي بودم خيلي خوب بود. اونجا پايتون گفتن با سيپلکس و واقعا خيلي خوب تدريس ميکنن. دکتر پاپي ي ويژگي منفي داره که زود ناراحت و عصبي ميشه و بعضي وقتا واقعا ترس داشتم ولي انصافا اگر سوال درست بيان کنيم جوابي ميدن که با خودن چندين مقاله هم بدست نمياد.

رضا فرازي

لطفا اين دوره فوق العاده کاربردي رو زودتر برگزار کنيد. البته من قبلا با دکتر پاپي به صورت نيمه خصوصي و حضوري اين دوره رو بودم خيلي خوب بود ولي مطمئم برگزاري اين دوره براي تسلط بيشتر من و همه دانشجويان خيلي مفيد هست بخصوص با برگزار دکتر پاپي

تشکر از همه آپتيم ياري ها