معرفی دوره

عنوان:

نظریه بازی‌‌‌ها و برنامه‌ریزی دوسطحی برای تصمیم‌گیری در فضای رقابتی و مشارکتی (همراه با کدنویسی در نر‌افزارهای MATLAB و GAMS)

Game Theory and Bi-Level Programming for Decision-Making under Competition

مکان:

این دوره به‌صورت آنلاین و در پلتفرم برگزاری دوره‌های آنلاین همین سایت (آپتیم‌یار) برگزار می‌شود. مدرس دوره کاملا با شرکت‌کنندگان در تعامل است و خواص پویایی و ارتباط با شرکت‌کنندگان کاملا برقرار است.

زمان:

این دوره درحال برنامه‌ریزی زمانی و پیش‌ثبت‌نام است. جهت پیش‌ثبت‌نام در این دوره، فقط کافی است نام، شماره تماس و یا آدرس ایمیل خود را به یکی از راه‌های ارتباطی زیر ارسال نمایید:

مناسب برای:

رشته‌های مهندسی، علوم پایه و مدیریت ( از جمله ریاضیات، صنایع، کامپیوتر، برق/سیستم، عمران، مکانیک، انرژی، حمل‌‌ونقل، اقتصاد و... ) و به طور کلی، هر زمینه آکادمیک و یا صنعتی/سازمانی مرتبط با مباحث برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، بهینه‌سازی و تحلیل.

سطح دوره:

جامع (از پایه تا پیشرفته)

برای اطلاعات تکمیلی، ویدئو معرفی دوره زیر را تماشا بفرمایید:

ویدئو معرفی دوره

این ویدئو را به اشتراک بگذارید.

برای اطلاع از محتوا و برنامه زمانی این دوره آموزشی، می‌توانید مستقیما از طریق ID تلگرام زیر با مدرس دوره در ارتباط باشید:

سرفصل‌های دوره

◼ مفاهیم اساسی و اصول نظریه بازی (Game Theory Concepts & Principals)

◼ مفاهیم اساسی رقابت و تعادل‌های نش و استکلبرگ (Competition & Nash-Stackelberg Equilibrium)

◼ انواع بازی‌ها و رقابت‌ها، و رقابت‌های مشارکتی (Classification of Games & Competition)

◼ ماتریس پی‌‌آمد، و روش‌های Minimax و مشتق‌گیری برای تعادل نش

◼ برنامه‌ریزی دوسطحی برای بازی‌های پویا استلکبرگ (Bi-Level Programming)

◼ رویکردهای کلاسیک شمارشی، KKT برای BLP و نقاط قوت و ضعف آنها

◼ انواع رویکردهای مدرن و کارا برای حل مدل‌های برنامه‌ریزی دوسطحی (BLP Efficient Solver)

سوالات متداول

بله؛ حسب اعتماد گروه آپتیم‌یار به تمام دانش‌پذیران عزیز، ویدئو‌ تمام دوره‌ها ضبط می‌شود و در داشبورد شخصی هر فرد ثبت‌نام کننده قرار می‌گیرد.

 

ویدئو هر جلسه در داشبورد شخصی شما قرار دارد و به صورتی برنامه‌ریزی شده است که فقط روی یک سیستم و با کد شخصی شما قابل پخش باشد. برای حفظ حقوق مدرسین گروه تخصصی آپتیم‌یار، لطفا از اشتراک‌گذاری خودداری نمایید.

گرچه سیاست اصلی ما این است که ویدیو فقط در داشبورد شخصی افراد شرکت‌کننده در دوره قرار گیرد، ولی برای این مورد می‌توانید با شماره تماس 09120044190 (به صورت پیامک/تلگرام) در ارتباط باشید.

لطفا به احترام حقوق مدرس و همچنین سایر شرکت کنندگان، فقط فرد ثبت‌نام ‌کننده حضور داشته باشد.

بله؛ افراد شرکت‌کننده در هر دوره به گروه مرتبط با آن دوره اضافه می‌شوند و علاوه بر تعامل و هم‌فکری با یکدیگر طی و بعد از دوره، مدرس دوره هم در حد توان و وجود زمان، با آنها هم‌فکری دارد.

بله؛ تمام رویکردها و روش‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شود در نرم‌افزار‌های MATLAB و  GAMS پیاده‌سازی می‌شود و کدها (فقط و فقط) در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرید. گروه آپتیم‌یار پیشاپیش از شما برای عدم به اشتراک‌گذاری کدها و احترام به حقوق مدرس دوره، سپاسگزاری ‌می‌کند.

برای ثبت‌نام‌‌های زودهنگام معمولا تخفیف 20% تا 30% لحاظ می‌شود.

اطلاعات پایه مباحث بهینه‌سازی و تحقیق در عملیات، موجب ‌می‌شود که شما با محتوای دوره در سطوح مختلف ارتباط بیشتری برقرار کنید. از منظر نرم‌افزار هم پیشنهاد می‌شود اطلاعات مورد نیازی نرم‌افزارها از جمله GAMS و MATLAB در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ با این وجود، هر گونه مطالعه پایه و پیشین، موجب می‌شود که ارتباط بیشتری با محتوای کلاس داشته باشید.

مدرس دوره

شخصی

دکتر علی پاپی
Ali Papi

  • مقطع/مدرک تحصیلی: دانشجوی دکتری مهندسی صنایع و سیستم [بهینه‌سازی و تحقیق در عملیات]
  • تخصص شاخص: بهینه‌سازی و تحقیق در عملیات، علم تحلیل داده، تکنیک‌های تجزیه و روش‌های حل دقیق، بهینه‌سازی استوار داده‌محور، هوش محاسباتی و الگوریتم‌های فراابتکاری، نظریه بازی، بهینه‌سازی چندهدفه و تصمیم‌گیری چندمعیاره

    Optimization & Operations Research, Data Analytics, Computational Intelligence & Metaheuristics, Decomposition Techniques & Exact Methods, Data-Driven Robust Optimization, Game Theory, Multi Criteria Decision Making

  • علاقه‌مندی‌: بکارگیری مدل‌های بهینه‌سازی استوارداده‌محور و رویکردهای حل هوشمند و دقیق برای حل مسائل مختلف صنعتی/سازمانی
  • زبان/نرم‌افزار شاخص‌: GAMS, IBM CPLEX, MATALB, Python, C++, MiniZinc, Vensim

دوره‌های مرتبط

دیدگاه و سوالات

(برای تسریع در فرایند بررسی و پاسخ به سوال شما، پیشنهاد می‌شود در سایت عضویت داشته باشید.)
2 دیدگاه/سوال
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
بازخورد داخلی
نمایش تمام دیدگاه‌ها
آصف

من اين دوره رو سال قبل با دکتر پاپي بودم خيلي خوب بود. اونجا پايتون گفتن با سيپلکس و واقعا خيلي خوب تدريس ميکنن. دکتر پاپي ي ويژگي منفي داره که زود ناراحت و عصبي ميشه و بعضي وقتا واقعا ترس داشتم ولي انصافا اگر سوال درست بيان کنيم جوابي ميدن که با خودن چندين مقاله هم بدست نمياد.

رضا فرازي

لطفا اين دوره فوق العاده کاربردي رو زودتر برگزار کنيد. البته من قبلا با دکتر پاپي به صورت نيمه خصوصي و حضوري اين دوره رو بودم خيلي خوب بود ولي مطمئم برگزاري اين دوره براي تسلط بيشتر من و همه دانشجويان خيلي مفيد هست بخصوص با برگزار دکتر پاپي

تشکر از همه آپتيم ياري ها